Jak wyczyścić tablicę suchościeralną?

Tablica suchościeralna to praktyczny sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany w różnych miejscach. Z jednej strony bardzo często tablice takie można spotkać w biurach oraz szkołach, a z drugiej strony wykorzystywane są również przez klientów indywidualnych. Gdy już kupimy tablicę suchościeralną możemy z niej korzystać w bardzo czysty i praktyczny sposób, jednak nie zapominajmy o tym, aby regularnie ją pielęgnować. Prawidłowa pielęgnacja tablicy znacznie wydłuży jej żywotność oraz pomoże zachować ją w idealnym stanie.

Na samym początku powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by odpowiednio wykorzystywać tablice w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim wybierzmy markery, które są przystosowane do wykorzystywania na tablicach suchościeralnych. Taki tusz bez trudu usuniemy gąbką z powierzchni tablicy i przywrócimy jej czystość. Jest to bardzo ważne, ponieważ wykorzystywanie innych markerów może wpływać destrukcyjnie na tablicę, zniszczyć ją, a w skrajnych przypadkach tusz ten może być już nie do usunięcia.

Jak jeszcze dbać o tablicę?

Po działaniach prewencyjnych, które są kluczowe, powinniśmy również zastosować regularną pielęgnację. Na co dzień tablica może być czyszczona na sucho za pomocą specjalnych ściereczek lub gąbek. Sugeruje również to sama nazwa tablicy, czyli tablica suchościeralna. Oprócz takiej podstawowej pielęgnacji powinniśmy również co jakiś czas stosować specjalnych preparatów do tablic suchościeralnych. To płyny, dzięki którym dokładnie wyczyścimy tablicę z pozostałości tuszu markerów oraz przywrócimy jej pierwotny blask.

Taka pielęgnacja tablicy wpłynie na nasz komfort jej użytkowania oraz zadowolenie. Bardzo ważne jest również to, by tablice czyścić zawsze po skończonej pracy. Jeżeli zbyt długo pozostawimy tusz na powierzchni tablicy, to zdecydowanie trudniej będzie nam ją wyczyścić. pamiętajmy o tym, ponieważ tablice często wykorzystywane są w pokojach dziecięcych, gdzie maluchom może zdarzyć się zapomnieć o tej czynności. Wówczas wspierajmy ich w tym, co będzie z korzyścią dla naszego budżetu.